Pokaz dronów w TAURON Ciepło

lip 09 2024

W ubiegłą środę, tj. 3 lipca na terenie Elektrociepłowni TAURON Ciepło w Katowicach odbył się pokaz profesjonalnych dronów, prezentujący  możliwości wykorzystania tych urządzeń w sektorze energetycznym.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele spółek Grupy TAURON, reprezentujący obszary działalności, w których drony już są lub mogą być efektywnie wykorzystywane:

- TAURON Ciepło

- TAURON Polska Energia

- TAURON Wytwarzanie

- TAURON Dystrybucja

- TAURON Nowe Technologie

W pierwszej, teoretycznej  części pokazu eksperci w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych zaprezentowali techniczne możliwości wykorzystania dronów. Omówiono metodykę, dostępne rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie, które umożliwia inspekcje termowizyjne infrastruktury, precyzyjne mapowanie terenu i wykrywanie anomalii. Zastosowanie nowoczesnych dronów pozwala zwiększyć efektywność oraz bezpieczeństwo pracy, jednocześnie obniżając koszty operacyjne działań. 

Druga część wydarzenia, która wzbudziła największe zainteresowanie uczestników to  pokaz dronów w locie. Na specjalnie przygotowanym terenie Elektrociepłowni Katowice, zaprezentowano nowoczesne statki, które poruszając się z dużą precyzją, tworzyły mapy terenu, umożliwiając dokładną analizę i planowanie przyszłych inwestycji, napraw oraz konserwacji.

Pokaz był doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami wykorzystania tych urządzeń w ciepłownictwie i energetyce.  Drony rewolucjonizują wiele aspektów pracy energetyków i ciepłowników poprzez zwiększanie bezpieczeństwa i wydajności.

Nowoczesne sprzęty mogą odegrać kluczową rolę w modernizacji i zwiększaniu efektywności w ciepłownictwie. Dzięki zaawansowanej technologii i wszechstronnym zastosowaniom drony stają się nieodzownym narzędziem, które pomoże w zarządzaniu i utrzymaniu infrastruktury ciepłowniczej. 

1

Sprawdź też