48. KGHM BIEG PIASTÓW ODWOŁANY

lut 21 2024

Poniżej przedstawiamy komunikat organizatora Biegu Piastów

 

Z przykrością informujemy, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych - braku śniegu, dodatnich  temperatur i deszczu oraz niepomyślnych prognoz pogodowych, jesteśmy zmuszeni odwołać 48 KGHM Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego, który zaplanowany był w dn. 24.02-03.03.2024 r.  Bezpieczeństwo uczestników oraz jakość samego wydarzenia są dla nas priorytetem, dlatego podjęliśmy  decyzję o odwołaniu zawodów.

 

  1. Pakiety startowe na 48 KGHM Bieg Piastów na wszystkie dystanse, z numerami startowymi i gadżetami, będzie można odebrać w Jakuszycach w terminach, które wkrótce podamy, a zawodnikom, którzy w terminie odwołanych głównych konkurencji przyjadą do Jakuszyc, zaproponujemy inne formy spędzenia czasu. Planujemy wycieczki biegowe i piesze na różnych dystansach z ogniskiem oraz premierę filmu o Julianie Gozdowskim. O szczegółach wkrótce poinformujemy.
  2. Wszystkim, którzy zgłosili się na 48 KGHM Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego, zaoferujemy zniżkę opłaty startowej na Bieg Piastów w 2025 roku. Wysokość zniżki (co najmniej 50 procent) podamy w najbliższych dniach. Bardzo prosimy o przyjęcie tej propozycji ze zrozumieniem, gdyż ponieśliśmy już około 80 procent kosztów organizacyjnych.
  3. Osobom zainteresowanym startem w celu zdobycia pieczątek do paszportu Worldloppet umożliwimy start po spełnieniu wymogu pokonania na nartach co najmniej połowy odpowiedniego dystansu w pobliżu Jakuszyc, np. w czeskich Karkonoszach lub Górach Izerskich, i rejestracji tego biegu przez gps. Szczegóły tego rozwiązania, po uzgodnieniach z Worldloppet, przekażemy wkrótce.

 

Za niedogodności przepraszamy. Jest to dla nas bardzo trudna decyzja. Prosimy o wyrozumiałość.

Sprawdź też