Dość czekania na ciepłą wodę!

lip 12 2022

Używasz piecyka gazowego do ogrzewania wody? A czy wiesz, ile jej tracisz po odkręceniu kranu, zanim stanie się ciepła? Podpowiadamy, jak zastąpić dotychczasową metodę podgrzewania wody na bardziej efektywną. Dowiedz się, jak pomoże Ci w tym ciepło sieciowe i poznaj proste etapy drogi do ciepłej wody.

Rośnie świadomość tego, jak ważna jest dbałość o środowisko, w tym o zasoby wody. Nie trać ich zatem, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo i komfort w Twoim mieszkaniu. Piecyki zabierają w łazience lub kuchni cenne miejsce, a ich nieprawidłowe użytkowanie może być bardzo niebezpieczne. Ciepła woda od dostawcy ciepła sieciowego to między innymi stała temperatura, oszczędność oraz wygoda użytkowania.

Poznaj więcej korzyści ciepłej wody i ciepła sieciowego z interaktywnego przewodnika #CIEPŁOINATEMAT

Jak to działa?

Woda z wodociągów, jeszcze poza mieszkaniem, zostaje ogrzana przez ciepło sieciowe w węźle cieplnym zamontowanym w budynku. Z tego miejsca trafia prosto do mieszkań, w stałej temperaturze 55 ºC. Po odkręceniu kranu od razu masz ciepłą wodę, bez jej marnowania.

Ciepła woda? Tak, to proste!

Aby uzyskać ciepłą wodę w kranie bez czekania porozmawiaj z zarządcą Twojego budynku i sąsiadami. Zarządca budynku złoży wniosek i sprawdzi, czy Twój budynek może być przyłączony do ciepła. Następnie podpisze umowę z dostawcą ciepła sieciowego i rozpocznie budowę instalacji wewnętrznej. Podłączeniem zajmie się dostawca. ​​​​​​​

Jeśli inwestycja dopiero rusza, to doskonały moment, ponieważ moduł ciepłej wody i instalacje rozprowadzające należy zaprojektować na etapie planowania inwestycji i pozostałych instalacji wewnętrznych.