Ciepło sieciowe najlepszym rozwiązaniem na ogrzewanie w mieście

kwi 27 2022

Wiosna to odpowiedni czas, aby podjąć decyzje o sposobie ogrzewania i dostarczania ciepłej wody do budynków. Ciepło sieciowe jest tzw. „pierwszym wyborem”, jeśli chodzi o ogrzewanie nowych budynków i mieszkań. Przepisy prawa energetycznego obligują inwestorów do przyłączenia się do sieci ciepłowniczej, jeżeli tylko istnieje taka możliwość.

Wybór sposobu ogrzewania budynku to decyzja, którą należy podjąć już na etapie planowania inwestycji. Wynika to z konieczności zaprojektowania instalacji oraz zaplanowania czasu niezbędnego na podłączenie inwestycji do sieci ciepłowniczej.

Ciepło sieciowe to duży komfort dla użytkowników budynku bez względu na to czy planowana inwestycja jest budynkiem mieszkalnym, czy biznesowym. Stabilne ceny, regulowane taryfą zatwierdzaną przez URE, ale też możliwość płacenia tylko za zużyte ciepło, są obecnie dużym atutem dla kupujących lub wynajmujących nowopowstałe powierzchnie. To jednak nie jedyne korzyści ciepła sieciowego, które warto poznać przed podjęciem decyzji.

Więcej zalet ciepła sieciowego znajdziesz w poradniku interaktywnym #CIEPŁOINATEMAT

SPRAWDŹ - https://www.tauron-cieplo.pl/cieplo-i-na-temat

Koszty przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej są po stronie przedsiębiorstwa ciepłowniczego. Zadaniem inwestora jest rozprowadzenie instalacji wewnętrznych w budynku bez konieczności montowania kolejnych urządzeń.

Na ten i wiele innych tematów związanych z rozprowadzeniem ciepła i ciepłej wody w nowych inwestycjach, Aleksandra Smolak, dziennikarka Dziennika Zachodniego rozmawia z ekspertem w dziedzinie projektowania instalacji - Grzegorzem Szlękiem.

ZOBACZ FILM