TAURON Team wystartował w 25. edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Jaworznie

wrz 28 2021

Jaworznicka 15-stka to od lat ogromnie popularne sportowe wydarzenie, które z eventu o charakterze lokalnym, z czasem przeistoczyło się w bieg z międzynarodową obsadą.

Popularność biegu rośnie z roku na rok. W dowód uznania dla wysokiej jakości organizacyjnej, bieg wielokrotnie otrzymywał wyróżnienia oraz certyfikat jakości “Złoty Bieg”.

Od roku Międzynarodowy Bieg Uliczny jest częścią Triady Trójkąta Trzech Cesarzy, w skład której, oprócz jaworznickiej piętnastki, weszły też imprezy z Mysłowic – Memoriał Jerzego Chromika i Sosnowca – Memoriał Janusza Nabrdalika. Tegoroczna edycja biegu w Jaworznie, ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, przeprowadzona była przy znacznie zredukowanej liczbie zawodników.

400 amatorów i profesjonalnych biegaczy stanęło na starcie biegu w sobotę 25 września br. walcząc na wybranym przez siebie dystansie 15 lub 10 kilometrów.  W sprzyjających warunkach atmosferycznych rzesza biegaczy przemierzyła wyznaczoną trasę. Wśród nich znalazło się również 20 sportowców z Grupy TAURON, którzy jako TAURON Team udowodnili, że energetycy są ze sportem za pan brat.

Każdemu magentowemu biegaczowi gratulujemy formy i sportowego zacięcia. Szczególne gratulacje składamy Marcinowi Marzyńskiemu z TAURONA Dystrybucja, który, w klasyfikacji ogólnej w swojej grupie wiekowej, uzyskał drugi czas!

 

Zapraszamy do relacji fotograficznej z biegu.