Poznajmy się #24 – Krystian Wojtasik

kwi 22 2021

Bohaterem trzeciej odsłony cyklu „Poznajmy się” jest Krystian Wojtasik - Starszy Specjalista ds. Rozwoju Nowych Produktów, pracownik spółki TAURON Polska Energia. Krystian jest osobą otwartą na współpracę, świadomą zmieniającego się otoczenia biznesowego i co w sposób szczególny wpisuje się w jego kompetencje – gotową na nieustanne poszerzanie swoich kompetencji. A jakimi słowami opisałby siebie nasz dzisiejszy bohater? Zapraszamy do lektury!

Foto (002) jpgW TAURONIE pracuję już ponad cztery lata. Robię to, co lubię najbardziej - realizuję projekty z obszaru B+R, które należą do 1 portfela Strategicznej Agendy Badawczej.  Ich tematyka pozwala mi rozwijać się w różnych kierunkach, od digitalizacji procesów obsługi poprzez  IoT, analitykę danych do budowania modeli biznesowych.

Pracuję między innymi przy projektach powołanych przez:

- Parlament Europejski w ramach HORYZONT2020. Dzięki temu współpracuję z firmami i uczelniami europejskimi, co pozwala mi rozwijać się w zakresie nowych technologii i modeli biznesowych;

- Open Innovation - współpracuję ze startupami, dzięki którym ciągle poznaję innowacyjne rozwiązania;

- Spółki Grupy TAURON, które wspieram w zakresie tworzenia modeli biznesowych.

Foto 1Kluczowe dla mnie jest budowanie partnerstwa i odpowiednich relacji  z uczestnikami projektów. Zdaję sobie sprawę, że bez ciągłego rozwoju, trudniej byłoby mi pracować.  Biorę zatem udział w różnych szkoleniach, zarówno tych organizowanych wewnątrz firmy jak i na zewnątrz, a także konferencjach, webinarach czy spotkaniach organizowanych przez entuzjastów z różnych dziedzin.

Odpowiednia komunikacja jest dla mnie fundamentem dobrej współpracy i efektywności działań. Dlatego też w B+R wspieram koleżanki i kolegów, a także spółki Grupy, w komunikacji z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi w zakresie realizowanych projektów.

Bardzo ważne jest dla mnie zachowanie odpowiedniego balansu miedzy pracą i życiem prywatnym, aby nie zachwiać efektywności i zaangażowania. Na co dzień spędzam czas dość aktywnie, z rodziną i najbliższymi. Driverem jest dla mnie muzyka – od kilkunastu lat jestem muzykiem instrumentalistą orkiestry działającej na deskach Pałacu Kultury Zagłębia, koncertując w Polsce jak również w Europie. Moje ulubione gatunki muzyczne to opera, operetka oraz muzyka rozrywkowa.