Poznajmy się #21 - Ewa Młotkowska

lut 25 2021

Ewa Młotkowska z Sekcji Sprzedaży Usług IT w TAURON Obsługa Klienta jest współzałożycielką i członkiem Fundacji Koty z Kociej. Wraz z dwoma koleżankami od 2012 roku dba o bezdomne i wolno bytujące koty na terenie Jaworzna.

Wszystko zaczęło się od opieki nad kotką, która pojawiła się wraz ze swoimi maluchami na terenie Elektrowni Jaworzno III.  Głęboka empatia i współczucie dla rodziny czworonogów zainspirowały Panią Ewę do stworzenia przestrzeni w której bezdomne zwierzęta będą mogły mogły często po raz pierwszy poczuć ciepło domowego ogniska. Tak zrodził się pomysł na fundacje.

Fundacja Koty z Kociej jest organizacją non profit, działająca od 2014 roku. Działa na terenie Jaworzna, ale swoją opieką otacza także w razie potrzeby zwierzęta z innych miejscowości.Członkowie i osoby współpracujące z Fundacją realizując cele statusowe zapewniają wszystko co najlepsze kotom bezdomnym i wolno bytującym.

Nasza bohaterka cały czas aktywnie działa na rzecz podopiecznych Fundacji. Sama prowadzi dom tymczasowy dla małych kotków, które bez opieki człowieka nie miałyby przecież szans na przeżycie.

Miejsce przyjazne kotom

Kocia bezdomność w Polsce to bardzo duży problem, wynikający z niskiej świadomości społecznej i braku odpowiedzialności. Bezdomne koty trafiające pod opiekę Fundacji mają zapewnione schronienie, wyżywienie, opiekę weterynaryjną (w tym leczenie), niezbędną diagnostykę oraz profilaktykę szczepień i sterylizacje. Często pod opiekę Fundacji trafiają koty ciężko i przewlekle chore, wymagające szczególnej troski.

Ważnym aspektem jest też działalność edukacyjna dla wszystkich grup wiekowych oraz współpraca z wolontariuszami. Fundacja aktywnie poszukuje domów adopcyjnych dla swoich podopiecznych.

Statystyka za 2020 r.:

  • Koty będące pod opieką Fundacji  216
  • Rezydenci (koty na stałe mieszkające w pomieszczeniach Fundacji) 27
  • Adopcje 119
  • Sterylizacje 123
  • Szczepienia 120
  • Koty wolno żyjące dokarmiane w 15 punktach miasta 80/100

W tej chwili pod opieką Fundacji  w domach tymczasowych i azylu jest 46 kotów.

Więcej nt. Fundacji "Koty z Kociej" przeczytasz tutaj.

Załączniki

Koty z Kociej 1.jpg
Koty z Kociej 2.jpg
Koty z Kociej 3.jpg
Koty z Kociej 4.jpg