Złoto ponownie dla górników

cze 17 2019

Aż 140 zawodników z 12 spółek Grupy TAURON walczyło w miniony weekend o puchar w trakcie III Mistrzostw Pracowników Grupy TAURON w Siatkówce.

​​​​Za nami III Mistrzostwa Pracowników Grupy TAURON w Siatkówce. Ponownie górą byli górnicy, którzy w całym turnieju zachowali czyste konto, nie oddając rywalom ani jednej partii. W zawodach, które odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach 15-16 czerwca br. wzięło udział ponad 140 pracowników reprezentujących 12 spółek Grupy TAURON.

W sobotę 15 czerwca, odbyły się elimi­nacje w dwóch grupach, z których do dalszych roz­grywek przeszły zespoły z najwięk­szym dorobkiem punktów. Kolejnego dnia turnieju, drużyny rozegrały mecze o V oraz III miejsce, a także półfinały, po których w walce o mistrzostwo naprzeciw siebie stanęły zespoły TAURON Wydobycie oraz TAURON Ciepło.

W efekcie zaciętej rywalizacji, górnicy wywalczyli złoty puchar, jednak to właśnie reprezentacja TAURON Ciepło okazała się czarnym koniem turnieju. Spółka, która w poprzednich latach zajęła kolejno VI i VII miejsce, tym razem wywalczyła wicemistrzowski puchar. Trzecia na podium była TAURON Dystrybucja.

Z trybun mecze oglądały rodziny i przyjaciele zawodników. Po ostatnim gwizdku zwycięzcom pogratulowali i wręczyli pamiątkowe puchary:  Filip Grzegorczyk – prezes zarządu TAURON Polska Energia oraz Sławomir Obidziński– prezes zarządu TAURON Wydobycie.